Artykuł5

Oto podstrona: 2


Nauka twierdzi teraz, że mają pigułkę, która pomoże Ci zapomnieć o tych uciążliwych czasach, kiedy traumatyczne wydarzenia miały miejsce, takie jak 9-11. Osobiście nie jestem zbyt pewien, że chciałbym dbać, aby wziąć jedną z tych tabletek jako dobre lub złe są one nadal częścią moich wspomnień i służyć do mnie silny.

Nie sądzę, że chciałbym wyeliminować moje złe wspomnienia. Może to brzmieć jak myśl masochistyczna, ale możemy postrzegać traumatyczne wspomnienia jako istotną część naszego psychicznego makijażu. Życie jest wypełnione asortymentem bolesnych doświadczeń, które przyjmują kształt bolesnych doświadczeń. Nie ma znaczenia, czy ból pochodzi z czegoś, co spotkało nas osobiście, świadkami cierpienia bliskiej osoby, czy też w wyniku naszych własnych wspomnień, w których wywołaliśmy traumatyczne przeżycie wobec drugiego.

Eksperymenty o podobnym charakterze przeprowadzono wiele lat temu z wykorzystaniem zabiegów porażenia prądem elektrycznym, a wyniki były mniej lub bardziej nieczułymi zombie. Jak mogę przypomnieć sobie wczesne horrory z moich młodzieńczych dni, gdzie jakiś szalony naukowiec zakłada, że ma lekarstwo na ludzki ból, ale przypadkowo pomija ludzką potrzebę urazu i bólu, aby jednostka rozwinęła się w normalną istotę funkcjonowania. Pigułka, aby usunąć złe wspomnienia i wydarzenia mogą wydawać się science fiction, ale jak dowiadujemy się w naszych badaniach wiadomości szybko staje się rzeczywistością, jednak może to być również skraj koszmaru, jak również.

Jeśli wybiórczo wymazamy fragmenty naszej pamięci, usuwamy coś, co stało się budulcem naszego rozwoju ludzkiego. Dobry lub zły, zespół stresu pourazowego często związane z wydarzeń, takich jak wojna, doświadczenia, takie jak gwałt lub innych traumatycznych sytuacjach są częścią nas. Czy chętnie zależy nam na usunięciu wszystkiego, co czyni nas tym, kim jesteśmy? Na początku może się wydawać, że dobrym pomysłem jest usunięcie złych wspomnień, ale czy to naprawdę? Czy naprawdę chcesz usunąć wyrzuty sumienia pijanego kierowcy, gdy w jednej chwili jego stanu nietrzeźwości eliminuje pełną rodzinę? Tego typu ludzie muszą żyć ze złymi decyzjami, które podjęli. To w końcu uczyni ich lepszą osobą. Być może przerażenie, poczucie winy i wyrzuty sumienia za to, co zrobili, będą służyć jako przypomnienie dla innych. Każdy z nas ma mnóstwo nadbagażu, z których wiele możemy nie być dumni, jednak tak nieprzyjemne, jak może się wydawać, to jest tam, aby nas, co jesteśmy.

Doświadczenie, odnoszące się do osoby o imieniu Beatriz Arguedas stanowi proces uczenia się. Widząc, że mężczyzna popełnił samobójstwo, skacząc przed jej pociąg zaszczepił większą wartość do życia i życia dla niej. Oczywiście, byłaby zdenerwowana i być może potrzebowałaby szerokiego doradztwa, jednak pomogło to nawet rozwinąć jej przyszły charakter. Propranolol narkotyków nie jest rozwiązaniem. Moje zrozumienie z czytania transkrypcji artykułu wiadomości, i badania leku propranolol jest to, że ten beta-bloker substancji typu, gdy jest stosowany do leczenia lękowego odnoszące się do zespołu stresu pourazowego (PTSD) pozostawia pamięć o wydarzeniu nienaruszone, ale uczucia związane z tym problemem zostały zdrętwiałe.

Myślę, że gdyby to było całkowicie możliwe, że stracimy część naszego własnego psychicznego makijażu w tym procesie. Jesteśmy sumą naszych doświadczeń, które podjęliśmy w przeszłości. Z aktem omijania tych, którzy czynią nas niewygodnymi, tracimy część własnego ja. Historia odkrycia wyraźnie stwierdza, że Rada Bioetyki Prezydenta potępiła badanie, mówiąc, że "nasze wspomnienia czynią nas tym, kim jesteśmy". Następnie wyjaśnili, że poprzez ponowne pisanie naszych rzeczywistych wspomnień z użyciem narkotyków może spowodować osłabienie prawdziwej wyjątkowości danej osoby. Twierdzą również, że takie działania grożą, że haniebne czyny będą mniej straszne. Jako przykład, załóżmy, że człowiek jest pedofilem, a jego czyny są w zasadzie wybielone przez stosowanie takiego leku, niż nie będzie czuł wyrzutów sumienia za to, co zrobił. Bez wyrzutów sumienia system karny zawodzi zarówno jednostkę, jak i całe społeczeństwo. Ciągła myśl o tym, co zrobili źle, jest konieczna, aby uwięzienie było skuteczne. To jak druga krzywda dla rodziny dziecka – najpierw ich dziecko jest krzywdzone przez sprawcę, a następnie wymiar sprawiedliwości nie jest właściwie doręczony.

Większość klas biologii będzie na zewnątrz stwierdzić, że nasze środowisko i genetyczne make-up określić, kim jesteśmy. Jeśli weźmiemy identyczne bliźnięta i umieścimy każdy z nich w alternatywnym środowisku, ostatecznie okażą się zupełnie inne. Twin One może być mieści się w najlepszych rodzin, otrzymać doskonałą edukację i uzupełnione wyrafinowane spojrzenie na życie. Twin One mówi się, że jest przeznaczony do wielkości. Z drugiej strony, mamy Twin Two, który został opuszczony w getcie i wychowany przez nietak ugruntowaną rodzinę. Uczy się go od czasu, kiedy mógł chodzić oszukiwać i kraść. Większość prognoz dla Twin Two jest taka, że nigdy nie będzie on miał nic wartościowego. Widzimy identyczne genetyczne rodzeństwo, które jest zupełnie inne w wyniku swojego środowiska. To samo można powiedzieć o ich wspomnieniach. Twin One ma miłe myśli o jego młodzieńczych latach, podczas gdy Twin Two jest nasączona żalem i wstydem. Co zrobić, jeśli wspomnienia obu tych bliźniąt zostaną usunięte? Czy powrócą do bycia równym rodzeństwem? Nie sądzę, że tak, ponieważ wspomnienia są w istocie częścią naszego rozwoju.

Nasze wspomnienia odbijają się echem jako część naszego świadomego doświadczenia, podczas gdy moje doświadczenie życiowe byłoby zupełnie inne niż twoje lub chłopiec na ulicy. Nasze doświadczenia życiowe pozostają główną cechą charakterystyczną naszej indywidualności i naszej architektury mózgu. Nasza istota jest definiowana przez nasze świadome doświadczenie, które z kolei jest identyfikowane przez to, co przeszliśmy w przeszłości. Jest bardzo możliwe, że wraz z utratą wspomnień można również stracić zdolność do relacji z naszą rodziną i przyjaciółmi. Mimo, że podstawowe czynności mózgu nadal funkcjonować prawidłowo i mogą łatwo chodzić, mówić, lub korzystać z ich zwykłych codziennych narzędzi są całkowicie oderwane od tego, kim kiedyś były.

Pominięcie wspomnień nie jest małym zadaniem. Jak wspomniano wcześniej, nasze wspomnienia mają sposób na wzmocnienie naszej tożsamości, obrazowanie naszych indywidualnych koncepcji tego, kim jesteśmy, i ogólnie, kształtowanie nas w osobę, którą będziemy jutro. Wspomnienia mają tendencję do odgrywania zasadniczej roli w naszym życiu. Nawet złe wspomnienia służą jako wyniszczająca rola w naszym istnieniu. Wyobrażam sobie, że w wyniku tego typu eksperymentów zmienia się kompletna osobowości. Będąc pisarzem, mogłem łatwo opracować ciekawy twist do tego z działki, podczas gdy te pigułki były bardzo skuteczne w blokowaniu instynkt strachu. W miarę postępów eksperymentu kompletna partia tych leków okazała się wadliwa z jakiegoś nieznanego powodu i została umieszczona w koszu, który trafił na wysypisko powiatowe. Ponieważ tabletki zostały złożone na wysypisku, zostały spożyte przez szczury, które są zawsze obecne w takim obiekcie. Idąc dalej spotykamy szczury, które nie mają już żadnych obaw, a tym samym rozpoczyna się walka między ludźmi a zbuntowanymi szczurami. Jest to po prostu fikcyjna fabuła dla ewentualnej opowieści, jednak kto ma powiedzieć, że takie wydarzenie nie może mieć miejsca z tymi lekami. Zmiana reakcji strachu każdej żywej istoty, człowieka lub zwierzęcia zmieni sposób, w jaki żyją, a tym samym może potencjalnie zakłócić równowagę natury.

Czytałem artykuł, w którym ofiary mają tendencję do ramki swoje doświadczenia w konkretnych strategii, które tworzy wewnętrzne środowisko, w którym leczenie może mieć miejsce. Artykuł składał się z serii wywiadów przeprowadzonych z kobietami ofiar gwałtu. Dowody na poparcie idei, że leki pamięci owe zapożenia pełnego procesu odzyskiwania poprzez zmianę ich koncepcji rzeczywistości. Odzyskiwanie jest definiowane jako proces dwufazowy, faza zakłócająca i faza reorganizacji. Faza ostra lub uciążliwa dotyczy fizycznych i społecznych aspektów związanych z życiem ofiary. Zgodnie ze stanem emocjonalnym ofiary oczekuje się, że pewna ilość czasu upadnie przed przejściem przez ten etap wyzdrowienia i przejdzie do następnego. Chociaż ofiary tego eksperymentu były zasadniczo zorientowane na gwałt, wydaje się, że powrót do zdrowia musi odbywać się sam i nie może być przyspieszony za pomocą narkotyków lub innych schematów zmieniających umysł. Recover to normalny proces gojenia, który odbywa się u wszystkich ludzi, jak dyktują ciało i emocje. Proces znany jako psychologiczne ramy został wymieniony przez autora w kierunku osiągnięcia pozytywnej odpowiedzi dla ofiar. Psychologiczne kadrowanie rozgranicza określony zestaw komunikatów wskazujących na pewne dopuszczalne wiadomości. Ramki te obejmują zarówno wyłączne, jak i włącznie ponowne połączenia. Stanowią one podstawę prawdziwego uzdrowienia, w przeciwieństwie do powlekania cukrem sytuacji w umyśle ofiary i mogą osiągnąć jego odzyskanie w normalnej, akceptowanej metodzie.

Uważam to za interesujące podczas moich studiów, że gdy dana osoba jest w stanie przypisać nazwę do swojego doświadczenia, stanowi kluczowy klucz zarówno do odzyskania osoby, jak i umożliwienia innym pomocy w tym procesie odzyskiwania. Było to szczególnie prawdziwe w przypadku ofiar gwałtu. To jest coś w rodzaju nazywania łopaty łopatą. Stary grecki idiom z pewnością stosuje się tutaj, "do siebie, aby być prawdą".