Artykuł2

Oto podstrona: 1


Ludzie są zabawni z pieniędzmi. Jeśli otrzymali coś za darmo, a następnie powiedziano im, że będą musieli za to zapłacić, nie oczekuj, że będą Twoimi płacącymi klientami.

Zamiast być wdzięcznym za usługi lub zakwaterowanie, za które pozwoliliście im korzystać bezpłatnie, częściej będą obrażani, że będziecie pobierać od nich opłaty za te same rzeczy, za które pozwoliliście im bezpłatnie.

Otwarcie domu na przyjaciół i nieznajomych to jedna rzecz i pozwolenie im cieszyć się gościnnością, ale kolejną rzeczą jest rozpoczęcie naliczania opłat za nie.

Gdy są Twoimi gośćmi, mogą być bardzo komplementarni w stosunku do ciebie, twojego domu, twoich mebli, twoich napojów i / lub twoich usług. Czemu nie? Nic za to nie płacą. Ale pewnego dnia możesz zmęczyć się graniem z hostessą z największą liczbą i możesz chcieć dostać wynagrodzenie za coś, co do tej pory rozdawałeś za darmo.

To wtedy odkrywasz, czy to, co masz, jest warte czegoś dla ludzi, którzy to lubili. Nie oznacza to, że to, co rozdajesz, nie ma wartości; więcej powiedzieć, że ludzie nie chcą płacić za coś, co dostali za darmo.

Zanim internet pojawił się w naszym życiu, większość ludzi kupowała książki lub pożyczała je z biblioteki. W dzisiejszych czasach nie musisz płacić ani grosza za swoje książki, ponieważ tysiące książek na dowolny temat i gatunek są oferowane za darmo w Internecie. Niektóre z nich mogą być nawet twoimi ulubionymi autorami lub bestsellerami, które są rozdawane w ramach promocji lub pożyczane w ramach klubu członkowskiego. Ale kiedy ludzie mają w zwyczaju nie płacić za coś, prawie niemożliwe jest, aby zaczęli płacić za to.

Wyjątkiem mogą być gazety z małych miasteczek. Znani są z tego, że zaczynają od nie naliczania żadnych opłat przez pierwszy rok, co sprawia, że ​​ludzie mają zwyczaj czytania gazety przed pobraniem opłat. I działało w większości gazet.

Ale usługi osobiste i rozrywka domowa są różne. To prawie jak bycie na liście A sławnej osoby przez lata, a następnie bycie zdegradowanym do jej listy B. Ludzie traktują to jako osobistą obrazę i wolą pójść gdzie indziej, nawet jeśli jest to mniej pożądane, niż rozstać się z jednym groszem, który możesz ci dać.

Zanim przejdziesz do kosztów ulepszenia domu, aby rozpocząć działalność w domu, zacznij pobierać opłaty za rzeczy, które otrzymali za darmo. Uzyskaj realistyczną ocenę bazy klientów i przyszłych finansów, zanim wydasz dużo pieniędzy na remonty.

Connie H. Deutsch jest znanym na całym świecie konsultantem biznesowym i osobistym doradcą, który doskonale rozumie naturę ludzką i jest naturalnym rozwiązaniem problemów.