Artykuł4

Oto podstrona: 0


Siedząc w 44 najpopularniejszym kraju na świecie, Malezja jest znanym miejscem wśród uzależnionych od zakupów. Dla miasta próbującego dogonić współczesny świat, można by pomyśleć, że straciło swoją kulturę gdzieś w środku tego wyścigu. Ale, co zaskakujące, zachowała tam wyjątkową kulturę wśród wysokich budynków na niebie.

Wieża Petronas przypomina bliźniacze srebrne rakiety gdzieś w środku ruchliwego miasta. Wchodzenie do środka przypomina scenę z filmu współczesnego. 88-piętrowe bliźniacze wieże to najwyższa para na świecie o długości prawie 452 metrów i jest to widok, którego nie można przegapić. Zdobądź bilet online lub udaj się tam szybko, aby mieć pewność, że nie przegapisz 45-minutowych tras - które łączą most Sky na 41 piętrze i taras widokowy na 86 piętrze na 370 metrach.

Następnie udaj się na bukit bintang, aby przeżyć niezapomniane zakupy. Specjalnością tych ulic są targowanie się, a także szeroka gama towarów i przepysznych ulicznych potraw. Ulica ożywa w nocy, więc najlepszą porą na zastanawianie się na ulicach jest noc. Słynne jaskinie batu, jak wielu z was słyszało przynajmniej raz w życiu, to kompleks gigantycznych jaskiń wapiennych położonych zaledwie 13 km na północ od Kuala Lumpur. Jest to obecnie jeden z najbardziej znanych zabytków Malezji i najświętszych świątyń hinduistycznych. Poświęcony Thean Hou, stoi wielopiętrowa chińska świątynia zbudowana w chińskim stylu architektonicznym, która pozwala na wgląd w buddyzm, taoizm i konfucjanizm. Oferuje również usługi wróżenia, których nie można przegapić podczas tych wakacji. Ananasowe wzgórze zwane inaczej Bukit Nanas to baldachimowy szlak prowadzący przez gęsty nizinny las dipterokarpowy o powierzchni 9,37 ha położony w samym sercu miasta. Szelest liści i tweet ptaków rozluźni cię w sposób, jakiego nie potrafi miasto. Ten ekopark zdecydowanie jest wart wypróbowania w Malezji. Po zachodzie słońca udaj się w stronę parku KLCC, aby podziwiać zapierający dech w piersiach widok, a fontanny jeziora Symphony grają przed KLCC w Suria co wieczór o 20, 21 i 22.

  Wybierz się na wycieczkę po ulicznym jedzeniu w największej kolekcji restauracji przydrożnych KL rozrzuconych wzdłuż Jln Alor, na północ od Jln Bukit Bintang. Czy to piwo, czy autentyczne malezyjskie jedzenie, czy apetyczne jedzenie uliczne, wybierz się na spacer po ulicach w nocy, aby dokonać najlepszego wyboru. Staraj się nie przegapić satay do kai-lan (chińskie warzywa) w sosie ostrygowym i smażonym kluski z nogami żab, jeśli masz ochotę na nowe wyzwanie.